Báječný svět

datových schránek

Jiří Peterka, 2023

Motto: Datové schránky nemusí být zlem. Ani když Vám je vnutí proti Vaší vůli. Když pochopíte, jak fungují, a vyvarujete se jejich nástrahám a pastem, mohou být šikovným a užitečným nástrojem.

Co zde najdete

Tento web je věnován tolik potřebné osvětě kolem datových schránek. Najdete zde různá videa s návody, stejně jako "vysvětlující" videa (usilující o vyvrácení častých mýtů kolem datových schránek). Dále články a prezentace na téma datových schránek.

Jiří Peterka

  Aktuality


Aktuality, novinky a postřehy z oblasti datových schránek, i odpovědi na případné dotazy. Přebíráno z kanálu na Telegramu.

  Otázky & odpovědi


Odpovědi na časté otázky, týkající se problematiky datových schránek a jejich praktického používání.

  Návody (videa)


Zde najdete mnou vytvořená videa s praktickými návody, například na rychlé zřízení datové schránky, na první přihlášení k datové schránce pomocí přístupových údajů, na znepřístupnění datové schránky apod.

  Mýty kolem datových schránek (videa)


Videa, usilující vyvrátit časté mýty kolem datových schránek: třeba že když máte svou datovou schránku, už vám úřady nesmí nic posílat klasickou poštou, ale vše musí posílat již jen do vaší datové schránky. Nebo že když vám něco přijde do datové schránky, je jasné od koho to je. Či: když vám něco přijde datovou schránkou, je to důvěryhodné/správné/pravdivé. Nic z toho ale neplatí.

  Články


Odkazy na mé články, věnované problematice datových schránek.

  Přednášky


Odkazy na přednášky a kurzy z oblasti datových schránek.

  Novinky


Zde je přehled novinek tohoto webu, uspořádaný od nejnovějších přírůstků.